KIIKLA AVATUD NOORTEKESKUS 2004-2013

Lugu (Mäetaguse Elu, september 2004) “Hea mõte igasse päeva” .

Sünnipäevapeo (2. jaanuaril 2010) galerii.

Lugu 2014. aasta jaanuarikuu vallalehes Mäetaguse elu

Kiikla avatud noortekeskus lõpetas töö 

Jõulu esimese püha hommikul sai Kiikla rahvamajas kokku tore seltskond noori inimesi, kes mahuvad ühise nimetaja alla MTÜ Kiikla Avatud Noortekeskus. Kuigi seekord oli kokkusaamisel põhjust nukrateks nootideks – noortekeskus on likvideerimisel –, ei olnud kellelgi aega ega tahtmist pisarat poetada. 

Meenutati, mida on 9 aasta jooksul koos tehtud, vaadati videot, tänati toetajaid. Ja mängiti ka mälumängu, kus tuli vastata küsimustele koos tehtu ja käidu kohta. Et nende noorte tegemisi oleme kajastanud ka MEs, kuulutame välja lugejamängu. Õiged vastused saata aadressile ruth.linnard@maetagusevv.ee või tuua Kiikla rahvamajja, kus 31.  jaanuaril loositakse välja auhinnad vastanute vahel. Kes õiget vastust ei mäleta või ei ole kuulnudki, võib küsida neilt, keda näete juuresoleval pildil.

1. MTÜ Kiikla Avatud Noortekeskus asutati oktoobris 2004. Kui palju oli asutajaid?
2. Ühingul on olnud kokku 7 juhatuse liiget. Kes?
3. Üks noortekeskuse lemmiktegevusi oli kardisõit. Oleme sõitnud Aravetel ja Tallinna kardirajal. Esimest korda pidime sõitma Türi lähedal Veskisilla kardirajal. Sõitsime kohale, aga kardisõit jäi ära. Miks?
4. Algusaastatesse jääb estraadikava, mille me selgeks õppisime ja millega esinesime kolmes Mäetaguse valla rahvamajas. Mis oli selle kava nimi?
5. Pärast estraadikava mängiti publikuga ühte telekas nähtud mängu. Mis mäng see oli?
6. Meil on toimunud mitmeid huvitavaid koolitusi. Neist oli üks esimesi avaliku esinemise koolitus. Koolitaja oli ühe näitlejanna abikaasa. Kes? Vihjeks võib öelda, et näitleja mängib ühte kolmest õest teleseriaalis „Pilvede all“.
7. Oleme palju matkanud ja mänginud seiklusmänge. Vaid ühes paigas oleme olnud kahel korral. Neist esimese mängu ajal ladistas lakkamatult vihma ja teise ajal oli kõrvetav kuumus. Mis paik Eestimaal see on?
8. Missugusel jõel toimus kanuumatk? Jõgi saab alguse Atsalama küla lähedalt ja suubub Peipsi järve. Tähtsamad lisajõed on Mäetaguse jõgi, Tagajõgi, Tudulinna oja, Iisaku oja ja Milloja.
9. Kus otsisime lumeinimest ja käisime detsembrikuus ujumas?
10. Kõige raskem oli seiklusmäng, mis toimus ühe kloostri taga metsas. Näiteks tuli seal ronida üle püstloodis asetatud punutud nööridest kiikuva võrgu ja hüpata alla puu otsast 10 m kõrguselt. Missugusest kloostrist on jutt?
11. Matkamise kõrval oleme leidnud aega ka grillida. Esimene ühine vorstisöömine oli naabermaakonnas ühes looduslikult kaunis kohas. Selle maastikukaitseala tuntumate järvede hulka kuuluvad Eesjärv, Tagajärv, Sinijärv, Orajärv. Ühes neist käisid tüdrukud vesirooside keskel ujumas. Mis koht see on?
12. Teatris oleme samuti käinud. Ühel etendusel nuku- ja noorsooteatris olid meie noored publiku hulgas ainsad üle 1,2meetrised (lastevanemad välja arvatud). Tegemist oli ühe A. Lindgreni lasteraamatu lavastusega. Mis etendus see oli?
13. Näitemängu oleme ka ise teinud, kes rohkem, kes vähem, aga kõiki ühendas 
hoopis üks videofilm, mida koos tegime. Mis oli filmi pealkiri?
14. Selles videofilmis tegi kaasa üks neljajalgne. Kes?
15. Käisime mõned korrad abiks Kiikla lastekodus. Tüdrukud sorteerisid aidas kasutatud riideid, poisid aitasid hoovi koristada. Ühel septembripäeval olime kõik koos ametis. Tuldi pärast kooli ja jäädi pimedani. Missugust tööd me tegime? Kaasa tuli võtta töökindad ja ämbrid.
16. Oleme välja kuulutanud kaks fotokonkurssi ja teinud ühe fotonäituse, mille nimi oli „Sammun läbi sajandite“. Missuguses asutuses Mäetaguse vallas oli see näitus üleval?
17. Jõulupühi oleme koos harva pidanud. Ühel aastal oli meil siiski pidu, kus loosisime, kes kellele kingi teeb. Kinke jagas üks päkapikk, kes ei lubanud kellelgi lugeda salmi. Võis laulda, tantsida, joonistada, lahendada ülesandeid. Kes oli see pretensioonikas päkapikk? Tema nimi on kirjutatud selle loo alla. Ta ei olnud MTÜ liige, aga käis noortega igal pool kaasas, armastab neid kõiki ja ootab neid ikka Kiikla rahvamajja rääkima, kuidas neil läheb, meenutama koos oldud toredaid aegu ja muidugi midagi üheskoos ette võtma. Nüüd juba koos peredega.

RUTH LINNARD

Küsimused koos vastustega