IX KIIKLA KEHA JA KULTUURI PÄEV
Laupäev, 9.08.2014

GaleriiTulemused

Rammumees: 1. Kalev Arbus, 2. Siim Linnard, 3. Taavi Olgo

Naiste 9 m tippu ronimine: 1. Tairi Hütt, 2. Kätlin Seljamäe, 3. Kaarin Kivil

Inimlauajalgpall: 1. Kiika Kiiklasse (Uno Rego, Margus Lutt, Janek Võõbus, Tanel Lullu, Ronaldo Sildnik, Aive Sootalu), 2. Kohtla-Nõmme, 3. Võhmandiku

Mälumäng: võitja – “Tolmuküla” (Kaarin Kivil, Tiina Kivil, Diana Berg, Rene Kundla, Kristjan Kundla, Mart Kundla)

Petank: naised (ühtlasi kõige parem) Krista Kõrvemaa, mehed – Guido Berg, noored – Eenok Sepp

Moosikonkurss: magusad (ja ühtlasi kõige parem) – “Pannkoogid Mäetaguse moodi”, soolased – “Kevade Amps” (mõlema autor Anu Heilu)

Linnumajade tegemise konkurss: võitja – “Lindude ökotalu” (Mari-Liis Linnard)

Osavusmängud: vibu – Jana Lullu, amb – Diana Berg, oda – Meelis Mesi, kirves – Janek Tarto, tähik – Heldi Bertram

 

Kiiklas võisteldakse nii inimlauajalgpallis kui tomahoogi loopimises
Põhjarannik, 7.08.2014

Laupäeval, 9. augustil peetakse Kiiklas taas põnevat keha ja kultuuri päeva, kuhu on osalema oodatud ka teise kandi rahvas.

Üheksandat korda toimuv üritus, mis algab ekskursiooniga mõnda Mäetaguse valla külla, on Kiikla küla ühistegevuse reklaamsündmus, mida korraldatakse ühisel jõul ja nõul vabatahtliku meeskonnatööna.

Osa võistlusi, näiteks Kiikla rammumehe oma, on jäänud aastatega samaks, see-eest naised võistlevad igal aastal uuel alal, samuti on alati uus ja huvitav küladevaheline meeskonnamäng. Seega − Kiikla keha ja kultuuri päeva on suudetud hoida värske ja üllatusterohkena.

Tänavu viib kell 10 algav ekskursioon Väike-Pungerjale. Kes puhkepäeval hilisema ärkamisega, võib silmad lahti teha aga alles veidi enne südapäeva ja jõuda ka siis keha ja kultuuri päeva hommikusele virgutusvõimlemisele. See on hea lahtihüpe päevaprogrammi edukaks läbimiseks, ergastades nii keha kui vaimu. Võistkondadel tuleb pingutada nii mälu kui lihaseid ning panna proovile oma leidlikkus. “Vanuselisi, soolisi ega mis tahes muid piiranguid ei ole,” kostab virgutusvõimlemist läbi viiv Kiikla rahvamaja juhataja Ruth Linnard naerdes, kutsudes kõiki kampa.

Päevaprogramm algab kell 13 iidsete osavusvõistlustega Eesti ammuliidult, kes pistab võistlejatele pihku soovi kohaselt kas kirve, oda, ammu, vibu, noa või tomahoogi. Kel huvi, võib need kõik järele proovida.

Edasi võisteldakse petangis, aga ka jalagolfis ja meeskondlikus inimlauajalgpallis. Kummalised alad? On küll, aga Kiikla keha ja kultuuri päev polegi tavaline kehakultuuripäev. Seal on võisteldud ka hiiglaste korvpallis, sumojalgpallis ning tekivõrkpallis, nii et imestada pole siin midagi, kui, siis ainult korraldajate leidlikkuse üle.

Naised, kes eelmisel aastal võtsid mõõtu perenaiseoskuste viievõistlusel ning tunamullu selgitasid välja parima limonaadilehma lüpsja, võtavad seekord ette üheksa meetri kõrguse ronimisseina. 

Lastega tegeleb nii suusatamises kui orienteerumises Eesti meistriks tulnud Piret Niglas. Kumma alaga lapsed saavad tutvust teha, sõltub ilmast. 

Enne veel kui MTÜ Maadaam pakub külasuppi ja külakama, kohtutakse omakandi kuulsa sportlasega, kelleks on seekord Allan Kivil, selgitatakse välja Kiikla rammumees 2014, kes saab auhinnaks rohkesti mett, ning Triin Rannamaa juhendamisel viiakse läbi suvezumba treening.

Aga see poleks Kiikla − nobedate näppudega maadaamide koduküla −, kui seal ei tehtaks ka keha ja kultuuri päeval käsitööd. Vardaid siiski välja ei tooda, ka õmblusmasinat mitte. Küll aga proovitakse kätt kristallvaiguga meisterdamises, mida tugeva lõhna tõttu sobibki just õues teha.

Keha ja kultuuri päeval on kavas ka kaks konkurssi, mis eeldavad kodutööd. Üks neist on pannkoogikonkurss, mis seisneb selles, et kodus valmistatud soolased või magusad, täidisega või täidiseta pannkoogid tuleb tuua kella 13ks rahvamaja kööki, kus žürii esimees Rene Kundla, kes on ühtlasi žürii ainuke liige, need nahka pistab. Pannkookidest saadud energia peaks aitama tal päevajuhina pikka päeva vastu pidada.

Teine konkurss on lindude söögimaja konkurss. Kuna söögimajade hindamine käib kiiremini, piisab sellest, kui need jõuavad rahvamajja hiljemalt kell 16.30. 

Päev võetakse kokku kell 18.30 algava auhindamisega. Nende vahel, kes on keha ja kultuuri päeval vähemalt ühes tegevuses kaasa löönud, toimub traditsiooni kohaselt loosimine.

Eriti agarad võivad oma hommikusest virgutusvõimlemisest osavõtu registreerida tel 5629 9812. (PR)


Põhjaranniku eelinfoküljel

* Kiiklas kell 10 IX Kiikla keha ja kultuuri päev.