VII KIIKLA KEHA JA KULTUURI PÄEV
Laupäev, 11.08.2012


Fotod

Maalehe 
eellugu

Kiikla keha ja kultuuri päeval mängitakse hiiglaste korvpalli
Põhjarannik, 9.08.2012

Laupäeval, 11. augustil toimub Kiikla keha ja kultuuri päev, kus mängitakse ka hiiglaste korvpalli ning korraldatakse lüpsivõistlus.

“Miks just hiiglased ja keda lüpstakse, jäägu esialgu saladuseks,” muigab Kiikla rahvamaja juhataja Ruth Linnard, avamata kõiki kaarte. “Kindel on see, et kõik alad on kõigile jõukohased – pikkusest, kaalust ja vanusest sõltumata.”

Lõbusaid võistlusi ning meelelahutust pakkuval üritusel on võimalik oma osavus proovile panna üksi ja võistkonniti järgmistel aladel: jalagolf, takistusrada, petank ja lasertiir.

Liikumismängude kõrval pakuvad rahulikumat tegevust õhupalli töötuba ning õpikoda, kus juhendaja abiga saavad vanad teksad uue väljanägemise.

Seitsmendat korda toimuva keha ja kultuuri päeva traditsiooniks on saamas kodutööna valminud suvevidinate konkurss. Kui varasematel aastatel on valmistatud hernehirmutisi ja tuulelohesid, siis tänavuse konkursi teemaks on tuulekell. “Piire ei ole, loevad idee, teostus ja roheline mõtteviis,” nentis Linnard. Parematele tuulekellade valmistajatele, nagu ka kõigil teistel võistlustel osalejatele, panevad auhinnad välja VKG ning Mäetaguse valla asutused ja ettevõtjad. Konkursitööd lähevad päevaloosi.

Kell 13 algav üritus tipneb rammumeeste jõukatsumisega, mis algab kell 15.30. Kiikla tugevaim mees selgub pärast viie ala lõppemist. Võistluse valmistavad ette ja viivad läbi Niina ja Veljo Kingsep.

Mitmel aastal on Kiikla keha ja kultuuri päeval pakkunud sportlikku pinget võistkond naabervallast Kohtla-Nõmmelt. Tänavu on oodata külalisvõistlejaid tunduvalt kaugemalt – Läti sõprusvallast Madonast. (PR)

Põhjaranniku eelinfoküljel

* Kiiklas kell 12 VII Kiikla keha ja kultuuri päev.