KIIKLA KONKURSID

Aeg-ajalt on Kiiklas peetud mitmesuguseid konkursse. Esimesena kuulutas konkursi välja MTÜ Kiikla Avatud Noortekeskus. Kasutada oli üks fotoaparaat, mis käis käest kätte, et pildistada oma küla iseloomustav foto. Kui pilt tehtud, anti fotokas järgmisele jne. Kui film täis, viidi see ilmutamisele ja valminud piltide hulgast valiti välja võidufotod.

Ka järgmine konkurss oli noortekeskuse korraldatud, siis valiti Kiikla minimissi. Idee autor ja projektijuht oli Iren Targijainen, kes õppis sotsiaaltööd ja oli noortekeskuses praktikal.

Hiljem korraldati veel teinegi minimissi konkurss ja taas oli see seotud ühe neiu koolitööga. 

Fotode ja misside valimisele lisaks on valitud Kiiklas ka kaunimat pajalappi, selle konkursi korraldas MTÜ Maadaam. Pajalappe laekus kaugemaltki kui Kiiklast ja auhindadeks olid maadaamide konkursile kohaselt mõistagi lapitekid.

Käsitöökonkursi korraldas ka noortekeskus, nemad valisid suveniiri.

Alates 5. külapäevast kuulutati enne välja suvevidina konkurss, külapäeval sai konkursitöid näha ja selgitati välja võitjad. Alustati tuulelohede konkursiga, edasi tulid hernehirmutised, tuulekell, suvevari, lindude söögimaja, ajanäitaja, küpsised, pannkoogid, tassikoogid ja koogitassid, lilleseaded elusast loodusest või tehismaterjalidest.

Seejärel tuli riburada mitmeid talendikonkursse, mis sai alguse telesaatest „Su nägu kõlab tuttavalt“. 

Lapsed peegeldavad koduseid tele-eelistusi. Et sajandi algul vaadati kodudes aktiivselt lõunamaiseid teleseriaale, tahtsid lapsed end nende kirglike tegelastega samastada ja nii me siis lavastasimegi neid oma lõbusas võtmes. Kuna ma ei olnud vaevunud süvenema ühe vaadatuima seebi  kirgede tormi, jutustati mulle põhjalikult, kes kellega käib, keda tappa tahab jne. Selle tulemusena joonistasime suure skeemi ja kui mul oli kõik selge, asusime mängima. Tulemus osutus väga menukaks piirkonna eakate pidudel, kus me korduvalt esinemas käisime. 

Tundub, et näosaadet vaadati samuti suure huviga, sest lastel tekkis kohe soov oma lemmikuteks kehastuda. Et oleks nagu päris, oli vaja ka kohtunikke. Osalejaid oli 5 ja kõigil tuli esineda kahe telest tuttavaks saanud näoga. See toimus aastal 2013 ja tublid osalejad olid Janelle Trel, Janette Trel, Helina Reesalu, Kristjan Kundla ja Margit Sepp.

Järgmisel aastal oli osalejaid juba rohkem, sest siis võistlesid duetid, nimelt teatriduetid. Esimesena esitati lühike kava vabal teemal ja teiseks tuli lavastada üks luuletus. Osalesid Katrin Kõrvemaa ja Dima Pomogaiba, Krista Kõrvemaa ja Albina, Liisi ja Margus Kauber, Kristjan ja Rene Kundla, Carina Peet ja Janelle Trel, Janette Trel ja Ruth Linnard.

2015. aastal toimunud konkurss kandis nime „Duettide tuleproov“ ja siis oli osalejatele seatud vanusepiir: üks ei tohtinud olla vanem kui 14 aastat ja teine pidi olema vanem kui 14 aastat. Märksõnad kavade koostamisel olid naer ja muusika. Žürii laua taga istusid Evelin Linnard, Pagari seltsimaja juhataja Aire Õras ning Rakvere  teatri näitleja ja lavastaja Peeter Rästas.

2016. aastal jätkus “Duettide tuleproov” sama vanusepiiranguga ja ülesandeks oli lavastada ühe pildi lugu. Publiku hulgas olid ka külalised Ukraina kaasmaalaskonna kultuuriseltsist, kes pärast talendikonkurssi oma lühikese kavaga esinesid. 

Erinevaid duette oli sel aastal veelgi rohkem: Krista ja Karina, Ronaldo ja Katrin, Kristjan ja Rene, Margit ja Ruth, Katja ja Krista, Pipi-Triinu ja Liisi, Sandra ja Margit, Andero ja Katrin, Liisi ja Ruth, Mart ja Diana, Karol ja Külli, Jana ja Roosi, Melani ja Ruth, Liisi ja Margus, Karolin ja Krista.

2017. aasta talendikonkurss kandis nime „Duetist kvintetini“ ja teemaks oli „Minu Eesti“. Nagu pealkirjast võib aru saada, võis iga loo esitajaid olla 2-5. Vanusepiirang sama: vähemalt üks vanem kui 14 ja üks noorem kui 14. Mõni nendest lugudest tuli kordusesitusele samal suvel Mäetaguse mõisapäeval ning ennemuistsete luuletustega esineti Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi rakendusteatri konverentsil „Draama ühendab“.

Kava
Meeli ja Liisi „Õunad“
Krista, Ruth, Sandra, Andra „Ennemuistsed luuletused“
Diana ja Mart „Jutt jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda“
Krista ja õpilased „Kui ma oleksin president“
Ruth ja Kristjan „Kuidas hunt sabaga jääaugust kalu püüdis“
Katrin ja Andero „Limonaadisupp“
Tiia ja Mikk  „Me armastame Eestit“
Margus ja Liisi „Mõmmi ja aabits“
Ruth ja Tanja „Kuidas Kilplala naine munadega turule läks“
Katrin, Liisi, Kristjan ja Ronni „Teele ja Tootsi tants“ 
Krista ja õpilased „Kui ma olen suur“
Karol ja Külli „Väike Eestimaa“

Tundub, et 2018. aasta oli täiesti konkursivaba, kuid 2019. aasta lõpus toimus see siiski. Teema oli seotud jõuludega ja konkursi paladega sisustati kuu aega hiljem Kiikla laste jõulupeo eeskava.

Plakateid