XI KIIKLA KEHA JA KULTUURI PÄEV
Laupäev, 6.08.2016

Kärolin Kivestu (Kruut) pildid
Aleksandr Komšini Karujooksu pildid

Karujooksu videod

Kiikla keha ja kultuuri päev algas esimest korda jooksuga
Põhjarannik, 11.08.2016

Möödunud laupäeval juba 11. korda toimunud Kiikla keha ja kultuuri päeva juhatas esimest korda sisse jooks.

Kui pikem, 10 kilomeetri pikkune rada viis jooksjad Kalina sohu ja distantsi läbinud vallavanem Tauno Võhmar nägi, et valla mõni tee vajab veel parendamist (rajal oli suur lomp), siis nii pikima kui ka keskmise jooksumaa loodusteadlikumad inimesed said uudistada õlikanepipõldu.

Kiireimad olid pikal maal Deniss Šalkauskas Kohtla-Järvelt ja Hillevi Velba Jõhvist. Positiivseid emotsioone jätkus kõikidele, distantsist hoolimata.

Jooksust osa võtnud Avinurme juurtega Tartus elav Karmen Lepp kirjutas oma blogis: “Rada Kiiklas oli soodne ja põnevust pakkus metsa vahel oleva suure lombi ületamine. Aitäh korraldajatele! Võiks isegi öelda, et Eesti parimad jooksuvõistlused toimuvad Ida-Virumaal, sest korraldajad on väga kõrgel tasemel ja teevad asja südamega.” 

Päeva eestvedaja, Kiikla rahvamaja juhataja Ruth Linnardi sõnul õigustas jooksu liitmine keha ja kultuuri päeva algusesse ning sama on plaanis ka järgmisel aastal. 

Kui jooksu ajal oli ilm vihmane, siis mida aeg edasi, seda päikeselisemaks see läks. Pärast jooksu jagati traditsiooniliselt suppi ja kama. Võistkonnamänguna tutvustati indiaca´t (võit Kohtla-Nõmmele) ning 11 meest ja sama palju naisi selgitasid välja rammumehe (võitja Taavi Olgo) ning kangeima naise (Kätlin Seljamäe). 

Peale selle toimusid lastevõistlused ja lasteetendus, orienteerumismäng, selgitati täpsema käega petankerid (võit jooksjana tuntust kogunud Kaja Jõemetsale), sai lasta vibu ja visata mitmesuguseid heitevahendeid ning selgusid ka parimad tassikoogid ja koogitassid. 

“Päris lahe ettevõtmine teil siin,” kiitis päeva indiaca-turniiri läbi viinud Eesti indiaca liidu president Tarmo Eres.

Kõik, kes midagi tegid, said loositalongi ja auhinnalaud oli rikkalik, tipnedes Mäetaguse volikogu esimehe Veljo Kingsepa tehtud saunavihaga, millega kaasnes ka saunapääse. (PR)

Keha ja kultuuri päev ning saunaviht volikogu esimehelt
Põhjarannik, 4.08.2016

Laupäeval, 6. augustil toimub Kiikla rahvamaja algatusel taas kord keha ja kultuuri päev − päev täis lõbusaid võistlusi ja meelelahutust. 

See on Kiiklas juba 11. kord kehakultuuri poolitada, nii et keha saaks oma koormuse kätte ja kultuurinälg samuti rahuldatud.

Esimest korda alustab päeva Oriflame Wellnessi Kiikla karujooks, kus distantsideks on tillujooks, 1,1 km, 10 km, 3,5 km ning 3,5 ja 10 km fitnessgrupi start. 

Jooksud lähevad riburada lahti kell 10.55, autasustamine toimub kell 12.30. 

Kell 13.30 pakutakse külasuppi ja -kama, samal ajal algavad ka heitevõistlus ja petank.

Lapsed saavad lustida batuudil, teha zorb-palliga jalutuskäiku ning kaunistada ennast näomaalinguga. 

Kell 14 algab indiaca viieliikmelistele võistkondadele. Mis mäng on indiaca? Võrkpallisarnane mäng, kus palli asemel kasutatakse spetsiaalset sulgedega varustatud indiaca-palli.

Samal ajal antakse start ka orienteerumismängule.

Kell 15 näeb lasteetendust “Tiigrikutsu ja kloun Felix”. Pärast seda selgitatakse välja Kiikla rammumees ja kange naine.

Kell 18 kinnitatakse keha pirukate ja teega ning seejärel algavad autasustamine ja loos.

Tund aega hiljem alustab ansambel K.I.M.P. tantsuõhtut. Vaheaegadel toimuvad murumängud ja peaauhindade loosimine.

Need peaauhinnad on õige head: priipääse Kiikla sauna koos saunakomplektiga, kuhu kuulub ka Mäetaguse valla volikogu esimehe tehtud viht; välisreis Läti Vabariiki kahele koos Kiikla laulu- ja näiteringiga 19.-21. augustini võimalusega osaleda näidendis; ööbimine kahele Mäetaguse mõisahotellis koos hommikusöögi ja spaa kasutusega.

Kiikla keha ja kultuuri päeval saavad võistelda ka küpsetamismeistrid ja käsitöömeistrid: toimub tassikoogi ja koogitassi konkurss. Võimalik on võistelda kolmes kategoorias: soolane ja magus muffin ning enda valmistatud või kaunistatud koogitass.

Päevajuht on Ago Gaškov, õhtujuht Rene Kundla. (PR)

Põhjaranniku eelinfoküljel

* Kiiklas kell 10.50 Oriflame Wellnessi karujooks, Ida-Virumaa heade jooksude sarja 4. etapp. Kell 13.30 XI Kiikla keha ja kultuuri päev.