Näiteringi suvelaager, 2011

Maadaamide näiteringi suvelaagri galerii

Maadaami näiteringi suvelaagri video

Laste näiteringi suvelaagri galerii

Meenutab Ruth Linnard 
(2020. aasta aprillis)

Esimene näiteringi suvelaager toimus 2011. aastal Käsmus. Tegelikult lausa kaks. Kõigepealt tegid maadaamid oma näiteringi suveprojekti, kus esimesel päeval tuli osalejatel lahendada mitmeid loovust arendavaid ülesandeid ja lavastada etüüde. Teisel päeval lavastati ja  filmiti lühike näitemäng.

Ka laste näiteringi laager oli kahepäevane, tehti etüüde ja filmiti lühike lõiguke Mäetaguse vallavalitsuse tellimuse jaoks. Ühel valla spetsialistil tekkis mõte, et mõisa ekskursioonide programmi arendamise käigus võiks lisanduda selline atraktsioon, kus mõisamaja kuivkäimla vetsupotist alla vaadates võiks näha otse kaevandusse. Selleks käisid noored filmimas kaevandusmuuseumis lühikesi klippe ja omapoolse teemaarendusena tekkis mõte, et võiks sealt poti põhjast ka minevikku vaadata. Niisiis riietusime oma uhketesse vanaaegsetesse kleitidesse ja lavastasime mõisapreilnate pikniku, mida ülevalt 2. korruse aknast filmisime. Droonidest ei olnud me siis veel midagi kuulnud. Film sai valmis ja vallavalitsusele üle antud, aga sinna see jäigi. Vähemalt ei ole ma kuulnud, et seal vetsupoti põhjast mingit kino oleks näidatud.

Meie suvenäitlemised oleksid tõenäoliselt 2011. aastaga piirdunud, kui meil ei oleks Dianat, kes oskab õigel ajal õigeid mõtteid ette sööta. Tema ideest sai alguse rahvatantsuring Kiiklas. Käbide ja Kändude esimene suvelaager sai samuti Dianalt tuule tiibadesse. Sest just tema luges loodavast Lotte teemapargist kirjutatud ajaleheartiklist välja vihje, et sealsele vabaõhulavale oodatakse esinema ka harrastusnäitlejaid. Kirjutasin Lottemaa projektijuhile ja küsisin, kas meie kogupereteater võiks seal esineda. Vastus tuli õige ruttu: olime oodatud.