X KIIKLA KEHA JA KULTUURI PÄEV
Laupäev, 8.08.2015

 

Pimevõrkpallist pannkoogikonkursini

Põhjarannik, 6.08.2015

Nii see juhtub, kui ühte külla on sattunud elama sellised inimesed, kes muud moodi ei saa, kui kohe peavad midagi põnevat korraldama. Ja juhtuma hakkab see juba eeloleval laupäeval, 8. augustil, mil ligi 300 elanikuga Kiikla küla keha ja kultuuri päeva traditsioon jõuab 10. verstapostini.

 
Külarahvas kutsub enda kampa kõiki, kes tahavad ise teha, näha ja järele proovida. Näiteks kas te olete kunagi varem mänginud pimevõrkpalli?
 
Tarakusega tuttavaks
 
Aga alustame algusest. Ja alustuseks… Minnakse hoopis naabritele külla! Nii on tehtud ka varasematel aastatel, et kõigepealt kiigatakse Kiiklast kaugemale. Seekord viib teekond Tarakusele, pakkudes võimalust saada lähemalt tuttavaks külaga, mille nime oleme kõik Tartu maanteel viidalt lugenud. 
 
Varasemate aastate jooksul on Mäetaguse valla 20 külast üle vaadatud pooled. “Tundub, et tuleb traditsioone jätkata vähemalt veel kümme aastat, siis saab kõik Mäetaguse valla külad üle vaadatud,” kostab Kiikla keha ja kultuuri päeva peakorraldaja, Kiikla rahvamaja juhataja Ruth Linnard lõbusalt. 
 
Ekskursioon Tarakusele algab südapäeval ning kestab kaks tundi. Seejärel algab pimevõrkpallivõistlus, kus osalevad neljaliikmelised võistkonnad. Neile ei ole Linnardi sõnul seatud ei ealisi, soolisi, geograafilisi ega mingeid muid piiranguid. Jah, aga kuidas seda pimevõrkpalli mängitakse? Kas meeskonnal seotakse silmad kinni? Nii karm see mäng pole, aga – võistkonnad üksteist siiski ei näe, sest tavapärase võrgu asemel on platsil läbipaistmatu võrk!
 
Samal ajal saab visata täpsuse peale petangikuule, proovida kätt iidsetes osavusmängudes ning proovida, kuidas õnnestub liikuda zorbpalli sees.
 
Bingoorienteerumine
 
Lastele algab kell 14 üks ütlemata põnev teadusetendus. Tund aega hiljem ootab Piret Niglas väiksemaid ja suuremaid huvilisi bingoorienteerumisele. Mis orienteerumine see veel on? Aga tulge kohale, siis näete! Eelmisel aastal oli orienteerumine Kiikla keha ja kultuuri päeva kõige popim tegevus. 
 
Kell 16 algab traditsiooniline Kiikla rammumehe võistlus, mis toimub viiel alal. Sellele lisaks kutsutakse tänavu isekeskis mõõtu võtma ka naisi, kes võistlevad kolmel alal, et selgitada välja Kiikla kandi kangeim naine!
 
Kui kõik kalorid on võistlusplatsil viimseni kulutatud, on aeg seada sammud Maadaami kohvikusse. “Nälga ei pea jääma keegi,” muheleb peakorraldaja, kelle sõnul pakutakse õhtul külasuppi ning menüüs on ka vabaõhuüritustel kohustuslik grill-liha.
 
Juubelihõngulise keha ja kultuuri päeva lõpetuseks saab tantsu lüüa ansambli President muusika saatel. Tantsupause täidavad päevaloos ja… Mälumäng! “Tavaliselt alustame päeva ajuvõimlemisega ehk virgutava mälumänguga, tänavu aga lõpetame sellega. Näis, kumba päeva otsa see paremini sobib,” kostab Linnard.
 
Kingitus kümneaastasele kehakultuurlasele
 
Päevaloosi saab nänni tuua iga osaleja, võttes kaasa kingituse kümneaastasele kehakultuurlasele. Kes see kümneaastane kehakultuurlane veel on? No ikka kümnendat korda toimuv Kiikla keha ja kultuuri päev ise! 
 
Teise kätte võib võtta kaasa konkursitöö. Tegelikult oleks neid käsi rohkem vaja, sest konkursse on lausa kolm: soolase ja magusa pannkoogi konkurss ning suvevidina konkurss, milleks on sellel aastal ajanäitaja.
 

Seda tegusat päeva toetavad ja aitavad läbi viia kohaliku omaalgatuse programm, Mäetaguse vallavalitsus, MTÜ Maadaam ja muidugi tegusad külaelanikud ise!

TIIA LINNARD

 

Põhjaranniku eelinfolehel

* Kiiklas kell 14 X Kiikla keha ja kultuuri päev.