RAHVAMAJA VÄLJASÕIDUD JMS

Rahvamajas tegutsevad mittetulundusühingud ja huviringid on aastate jooksul korraldanud mitmeid väljasõite, koolitusi ja seiklusmänge. Järgnevalt läbisegi kirju valik toimunust.

Peterburi

on külastatud lausa mitmel korral. Esimest korda käis seal paarikümneliikmeline grupp 2002. a 1. novembril. Giidiga linnaekskursioonil tutvuti peamiste vaatamisväärsustega, külastati okupatsioonimuuseumi ja Peeter-Pauli kindlust. Avastati omal käel linna ja üheskoos Lenta toidupoodi. 

Hiljem on Kiiklast veel kolmel korral bussitäis inimesi Peterburis käinud. Nendel reisidel on ühiselt külastatud Kroonlinna, Peterhofi, Tsarskoje Selod, Ermitaaži, delfinaariumi, Maria teatrit. Sõidetud laevaga Neeval, vaadatud Euroopa kõrgeimat pilvelõhkujat Lahta keskust. Lisaks on kõigil jäänud piisavalt aega, et seda imeilusat linna omal käel avastada.

Läti

Enne Madona rajooni lätlastega sõbraks saamist jõuti üheskoos kahel korral Riiat külastada. 2003. a. suvel käidi suure bussiga Siguldas ja Riias. Ei mäleta, et oleksime kohvikusse jõudnud, aga loomaaias käisime küll. Teine sõit oli maadaamide korraldatud ja eesmärgiga külastada lapitööfestivali. Kuna maadaamid olid tihti noortekeskuse väljasõitudel kaasas, siis kutsusid maadaamid noored endaga Riiga kaasa. Ja õigesti tegid, sest lisaks lapitööfestivalile mahtus programmi veel mõndagi huvitavat. Näiteks satuti Riia linna festivali raames toimunud valgusetendusele vaatama Daugava jõe ilutulestike võistlust. Käidi söömas Lidos, mis oli sellel ajal eestlaste lemmikpaiku Lätis. Ja muidugi külastati teist eestlaste lemmikpaika Jurmala veekeskust. 

Seiklusmängud 

on toimunud Taevaskojas, Raudsillal ja Padise kloostri taga metsas. Fotojaht Sakal, spiooniakadeemia Kauksis (galerii), mõrvamüsteerium Kiiklas (galerii), kardisõit Aravetel, jõulueelne vabaõhumuuseum. Eks neid ühiseid sõite on olnud veelgi ja küllap tuleb ka edaspidi. On, mida meenutada, ja õnneks on võimalus vaadata vahvaid fotosid toimunust.