2016. a Käbide ja Kändude suvekool Läti Vabariigis Sarkanis

Galerii

Meenutab Ruth Linnard 
(2020. aasta aprillis)

Lätis mängisime Biksere kiigemäel lavastust „Hiiglane ja printsess“. Et vaatajad meie eestikeelsest etendusest aru saaksid, saatsime Valdale enne lühikese venekeelse sisukokkuvõtte. Lugupidamisest publiku vastu õppisime ära mõned lätikeelsed väljendid, mida oma teksti poetasime. Näiteks sada tuhat eurot on läti keeles simts tūkstoši eiro, lohe on pukis, kass kakis ja konn on konn. Sellise sõnavaraga varustatuna läksime Läti publikut vallutama. Publik laiali ei jooksnud, välja meid ei vilistatud, plaksutati aga küll. 

Nüüd, 4 aastat hiljem, on kutsutud Käbid ja Kännud osalema 25. oktoobril 2020. a Sarkani rahvamaja lasteetenduste festivalile. Loodetavasti võib seda võtta tunnustusena kordaläinud esinemise eest.

Ööbimispaik oli meil taas kord ülimalt lahe. Väikese tiigi kaldal asuv Prauliena puhkemaja, mille lahke perenaine meid ka maitsva lõunasöögiga tervitas. Nagu ka varasemates ja hilisemates laagrites oli meil selgi korral kaasas söögitädi Tiina, kes hoolitses, et hommikuti ja õhtuti kõhud täis saaks. Tegime tutvust Madona rajooniga. Külastasime Cesvaine lossi ja ujusime järves Madona lähistel. Tagasiteel tegime peatuse Valmieras ja Cesises. 

Ja kui me siis koduteel läbi Lõuna-Eesti maastiku vurasime, läks jutt paratamatult järgmise aasta suvelaagri kavandamisele. Ja miks mitte teha seda Võrumaal?