Kiikla avatud noortekeskus lõpetas töö 

Artiklis esitatud küsimuste vastused

1. MTÜ Kiikla Avatud Noortekeskus asutati oktoobris 2004. Kui palju oli asutajaid? 13

2. Ühingul on olnud kokku 7 juhatuse liiget. Kes? Kadi Talistu, Kristo Sootalu, Kaie Lehiste, Jaanika Mikk, Mari-Liis Virunurm, Karel Sootalu, Madis Linnard.

3. Üks noortekeskuse lemmiktegevusi oli kardisõit. Oleme sõitnud Aravetel ja Tallinna kardirajal. Esimest korda pidime sõitma Türi lähedal Veskisilla kardirajal. Sõitsime kohale, aga kardisõit jäi ära. Miks? Paduvihm oli raja üle ujutanud.

4. Algusaastatesse jääb estraadikava, mille me selgeks õppisime ja millega esinesime kolmes Mäetaguse valla rahvamajas. Mis oli selle kava nimi? “Welcome to ESTraad”.

5. Pärast estraadikava mängiti publikuga ühte telekas nähtud mängu. Mis mäng see oli? “Rooside sõda”.

6. Meil on toimunud mitmeid huvitavaid koolitusi. Neist oli üks esimesi avaliku esinemise koolitus. Koolitaja oli ühe näitlejanna abikaasa. Kes? Vihjeks võib öelda, et näitleja mängib ühte kolmest õest teleseriaalis „Pilvede all“. Ardo Reinsalu Hal Koolitusest.

7. Oleme palju matkanud ja mänginud seiklusmänge. Vaid ühes paigas oleme olnud kahel korral. Neist esimese mängu ajal ladistas lakkamatult vihma ja teise ajal oli kõrvetav kuumus. Mis paik Eestimaal see on? Taevaskoda.

8. Missugusel jõel toimus kanuumatk? Jõgi saab alguse Atsalama küla lähedalt ja suubub Peipsi järve. Tähtsamad lisajõed on Mäetaguse jõgi, Tagajõgi, Tudulinna oja, Iisaku oja ja Milloja. Rannapungerja jõgi.

9. Kus otsisime lumeinimest ja käisime detsembrikuus ujumas? Raudsilla puhkekeskus.

10. Kõige raskem oli seiklusmäng, mis toimus ühe kloostri taga metsas. Näiteks tuli seal ronida üle püstloodis asetatud punutud nööridest kiikuva võrgu ja hüpata alla puu otsast 10 m kõrguselt. Missugusest kloostrist on jutt? Padise.

11. Matkamise kõrval oleme leidnud aega ka grillida. Esimene ühine vorstisöömine oli naabermaakonnas ühes looduslikult kaunis kohas. Selle maastikukaitseala tuntumate järvede hulka kuuluvad Eesjärv, Tagajärv, Sinijärv, Orajärv. Ühes neist käisid tüdrukud vesirooside keskel ujumas. Mis koht see on? Neeruti mäed.

12. Teatris oleme samuti käinud. Ühel etendusel nuku- ja noorsooteatris olid meie noored publiku hulgas ainsad üle 1,2meetrised (lastevanemad välja arvatud). Tegemist oli ühe A. Lindgreni lasteraamatu lavastusega. Mis etendus see oli? Bullerby lapsed”.

13. Näitemängu oleme ka ise teinud, kes rohkem, kes vähem, aga kõiki ühendas hoopis üks videofilm, mida koos tegime. Mis oli filmi pealkiri? “Piirjärwe rentnik”.

14. Selles videofilmis tegi kaasa üks neljajalgne. Kes? Rentnik Kõrwitsat mänginud Ardi Rego koer Printsess.

15. Käisime mõned korrad abiks Kiikla lastekodus. Tüdrukud sorteerisid aidas kasutatud riideid, poisid aitasid hoovi koristada. Ühel septembripäeval olime kõik koos ametis. Tuldi pärast kooli ja jäädi pimedani. Missugust tööd me tegime? Kaasa tuli võtta töökindad ja ämbrid. Korjasime õunaaiast õunu.

16. Oleme välja kuulutanud kaks fotokonkurssi ja teinud ühe fotonäituse, mille nimi oli „Sammun läbi sajandite“. Missuguses asutuses Mäetaguse vallas oli see näitus üleval? Mäetaguse mõisahotelli restoran.

17. Jõulupühi oleme koos harva pidanud. Ühel aastal oli meil siiski pidu, kus loosisime, kes kellele kingi teeb. Kinke jagas üks päkapikk, kes ei lubanud kellelgi lugeda salmi. Võis laulda, tantsida, joonistada, lahendada ülesandeid. Kes oli see pretensioonikas päkapikk? Tema nimi on kirjutatud selle loo alla. Ta ei olnud MTÜ liige, aga käis noortega igal pool kaasas, armastab neid kõiki ja ootab neid ikka Kiikla rahvamajja rääkima, kuidas neil läheb, meenutama koos oldud toredaid aegu ja muidugi midagi üheskoos ette võtma. Nüüd juba koos peredega. Ruth Linnard.