XII KIIKLA KEHA JA KULTUURI PÄEV
Laupäev, 5.08.2017
2. Karujooksu protokoll
2. Karujooksu videod
Marathon100.com uudis
10 km jooks
1. Dmitri Aristov 33:07
2. Deniss Salkauskas 36:30
3. Luna-Aleksandra Lagoda 38:48
4. Aleksander Toots 40:30
5. Sergey Tasimov 40:54
6. Andrei Škubel 41:34
7. Raul Roots 41:58
8. Karlis Sootalu 44:51
9. Sergey Borisov 45:50
10. Marin Mehide 46:09
11. Igor Škubel 46:15
12. Alari Lehtla 46:43
13. Erik Kirikmae 48:12
14. Laura Kuusemets 50:29
15. Aivar Oja 50:50
16. Mariliis Kurs 55:05
17. Margus Kauber 59:34
18. Tiina Salla 1:02.46
19. Tatjana Borisova 1:15:48
20. Airi Nano 1:31:26
21. Eelika Kurs 1:31:57
22. Birgit Sootalu 1:31:57
Rammumehe paremusjärjetus
1. Taavi Olgo 11p
2. Artur Smirnov 16p
3. Siim Linnard 18p
4. Madis Linnard 23,5p
5. Ilja Pettai 24,0p
6. Priit Linnard 25,0p
7. Kalev Siimuste 28,5p
8. Dima Terivaimen 34,0p
Kiikla keha ja kultuuri päev
Mäetaguse Elu, august 2017
Kiikla keha ja kultuuri päev tõi kokku tervisest ja liikumisest lugu pidavat rahvast kodunt ja kaugemalt. Vaheldumisi vihma ja päikest pakkunud päev algas karujooksuga, kus ühtegi karu küll näha ei olnud, aga iga jooksja sai kaela karunööbiga medali. Edasi jätkati juba mööda sisse tallatud rada, kus sai võistelda meeskonniti ja individuaalselt, tõsist pingutust nõudvatel aladel ja naljaga pooleks.
Päeva jooksul selgitati välja Kiikla kangeim naine, kelleks osutus nooruke Kaarin Kivil. Saadi kinnitust, et jätkuvalt on Kiikla kandi tugevaim mees Taavi Olgo. Taavi Olgo on rammumehe tiitlit kandnud juba viis korda. Saadi teada, et parimaid küpsiseid külas küpsetab Airi Nano. Veeti köit, ratsutati, orienteeruti labürindis, mälumängiti, maitsti külasuppi ja söödi ära 25 kg torti.
Laste ja noorte kultuuriaastale sobivalt oli tänavu lastele ajaveetmiseks tavapärasest rohkem võimalusi. Juba traditsiooniliste atraktsioonide ja teatrietenduse kõrval oli lastel sel aastal võimalik tutvust teha Minifarmi mängumaaga, mida võib lugeda kõige põnevamaks atraktsiooniks sel päeval. Seda ka täiskasvanute arvates, kes koos lastega tiheda müürina mängulauda ümbritsesid.
Kiikla keha ja kultuuri päev toimus tänavu 12. korda. Päeva korraldavad traditsiooniliselt ärksad külaelanikud ja suurtoetaja on Eesti Pagari, Eesti Kultuurkapitali, Ida-Virumaa spordiliidu ja MTÜ Maadaam kõrval Mäetaguse vallavalitsus.
RUTH LINNARD
Kaheteistkümnes Kiikla keha ja kultuuri päev harib nii vaimu kui ka ihu
Põhjarannik, 3.08.2017
Laupäeval toimub kaheteistkümnes Kiikla keha ja kultuuri päev, kuhu peale kohalike oodatakse kõiki, kel vaim ja ihu toredaks ning tervislikuks jõukatsumiseks valmis.
Kiikla keha ja kultuuri päev algab karujooksuga, kus osalevad nii koolieelikud ja noored kui ka veteranid ning distantsid on vastavalt 100, 1100, 10 000 ja 3500 meetrit.
Citius, altius, fortius!
Nagu ikka, saavad parimad auhinnad ja kõiki kosutatakse jooksusupiga. Jooksu staap asub Kiikla rahvamajas ja kõige pisemad lähevad starti kell 10.55. Info ja registreerimine on aadressil www.jooksukalender.ee. Kiikla karujooks toimub teist aastat järjest.
Pärast jooksu toimubki 12. Kiikla keha ja kultuuri päev. Kella 13.30-15.30 on kõigil võimalik kätt proovida petangi asetusvõistlusel. Päeva tähtsaim osa on traditsiooniliselt meeskonnavõistlus, mis toimub igal aastal eri alal. Möödunud aastal tehti tutvust indiaca´ga, tänavu on kavas vana ja traditsiooniline köievedu. Osalevad nii neljamehelised võistkonnad kui ka segavõistkonnad, kus üks mees võrdub kahe naisega. Korraldajate sõnul on oodatud külade, valdade, sõpruskondade, huvialade jm võistkonnad.
Orienteerumisvõistluse igas vanuses ja sportlikus vormis võistlejatele viib tänavu juba neljandat korda läbi Piret Niglas. Võistlus on igal aastal olnud oma nägu ja sestap tasub põnevusega oodata, kuidas see tänavu toimub. Eriti populaarne on see võistlus just kõige nooremate ja eakamate hulgas.
“Kiikla rammumees” tähendab traditsiooniliselt jõukatsumist viiel võistlusalal, ja mitte ainult Kiikla küla meeste, vaid ka Kiikla külas võistlevate meeste vahel, kes tahavad oma käterammu teistega võrrelda.
Kiikla naiste kolmevõistlus toimub rammumehe võistluse alade vahel ning nõuab veidi naiselikku kavalust ja võimalik, et ka natuke rammu. Kui meeste alad püsivad aasta-aastalt muutumatuna, siis naiste võistlus pakub korraldajate sõnul ikka üllatusi. Möödunud aastal tuli näiteks osata lipsusõlme teha, aasta enne seda hakklihamasinat osade kaupa kokku panna − tähendab, korraldajail fantaasiast puudust ei ole.
Kell 17 toimub mõttemäng 4-liikmelistele võistkondadele. Korraldajad loodavad, et seal osalevad ka köieveo võistkonnad − eriti võitjad −, “et terves kehas oleks terve vaim!”.
Magus ja mõru
Kell 18 pakub teed ja pirukaid Eesti Pagar ning toimub paremate atleetide autasustamine.
Kodutöökonkurssidel reegleid ja juhendit ei ole ning osaleja võib tõlgendada konkursi teemat just nii, nagu ta sellest aru saab. Rahvamaja kohvikus võetakse erisuguseid taideid vastu kella 16ni: “Küpsisefantaasia” sisaldab endas soolast või magusat küpsist või küpsisemagustoitu, “Fantaasialilled” aga tähendab elusast loodusest või tehismaterjalist lilleseadet.
Kogu keha ja kultuuri päeva saadab rikkalik lasteprogramm. Minifarmi mängumaa pakub toredat meelelahutust, kus nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad puldiga juhitavate põllutöömasinate, mudeltraktorite, veoautode, ekskavaatori ja palju muuga minifarmi pidamist harjutada. Kohal on ka batuudid: Väike Printsess, Ämblikmees ja korvpall. Platsil on kaks zorb-palli ja palju põrkepalle. Kell 16 näeb rahvamaja lasteteatri lavastust “Kuidas saada heaks”.
Süüa pakuvad ka Anti Vardagrill ja magusakohvik. Kuna Mäetaguse vald saab 25aastaseks, tuleb kõigil osalejail päeva lõpuks ära süüa 25 kilo torti. Päeva aitab mööda saata ja seda kommenteerib Ago Gaškov. (PR)
Põhjaranniku eelinfoküljel